Psiholog je tu da vas sasluša, empatično i bez osuđivanja ali njegova svrha nije samo to. Ono što karakteriše razgovor sa psihologom jeste upotreba svrsishodnih pitanja sa ciljem da se utvrdi šta vas muči, odnosno koji je problem zbog koga ste došli a zatim i da vas uputi kako taj problem da rešite.
Redovan odlazak psihologu i rešavanje vaših psihološkim problema podrazumeva vaše aktivno učešće. Nije dovoljno samo da se uredno pojavljujete na seansama već i da se lično aktivirate u rešavanju vaših problema uz pomoć saveta koje vam daje psiholog. Psihološki probelmi nastaju kao posledica pogrešnih strategija prevazilaženja stresnih situacija. Ono što je potrebno da se problemi prevaziđu jeste usvajanja efikasnijih strategija za njihovo rešavanje i to je ono čemu vas uči psiholog.
Za pomoć nam se možete obratiti:
- ukoliko imate strahove različitih vrsta, napade panike
- ukoliko ste stalno loše raspoloženi, osećate se usamljeno
- ukoliko imate nedostatak volje i motivacije
- ukoliko se osećate beznadežno, bespomoćno, loše mislite o sebi
- ukoliko ste neprestano umorni i imate nesanicu
- ukoliko imate problema sa ishranom
- ukoliko imate problema u ljubavnom i seksualnom životu
- ukoliko imate somatoformne probleme – poremećaji nastali na psihičkoj osnovi koji nemaju organsku podlogu (osećaj pritiska u grudnom košu, plitko disanje, nedostatak vazduha, osećaj gušenja, kašalj, podrhtavanje stomaka, mučninu, povraćanje, ubrzano lupanje i preskakanje srca, vrtoglavicu, nestabilnost, mišićnu slabost, crvenilo lica i vrata, napetost u vratu, potiljku i ramenom pojasu, hroničan umor, glavobolju...)
- ukoliko ste u bračnoj i brakorazvodnoj krizi